MENU

Kosmiczna historia diamentów

Czarne diamenty są znajdowane jedynie w miejscu, gdzie w ziemię uderzyły meteoryty i stąd teoria, że kamienie te przyleciały faktycznie z kosmosu. ,,Atomy węgla lub ziarna meteorytowego czarnego grafitu w pławiącym się meteorycie przekształciły się w diament natychmiast podczas intensywnego ciepła i niesamowitego szoku uderzenia z Ziemi”- twierdzą naukowcy.
Te lokalizacje obejmują Brazylię i Afrykę Środkową. Naturalne, czarne diamenty różnią się od innych diamentów tym, że są całkowicie nieprzezroczyste. Według badaczy jedynie nagłe wchodzenie w nasza atmosferę mogło spowodować, by grafit tak równo rozłożył się w diamencie, że zamiast inkluzji jest on po prostu czarny.

Czarne diamenty są stosunkowo niedrogie, ale oczywiście zależy to od poszukiwanego rozmiaru. Bo jak przy każdym kolorze im większy tym rzadszy.

Kamienie te mają tylko jedną intensywność koloru: Fancy Black. Inne kolorowe diamenty występują w różnych intensywnościach kolorów, od słabych do fantazyjnych głębokich/ciemnych. Z biegiem lat, czarne diamenty znacznie wzrosły pod względem popularności dzięki celebrytom, którzy nosili je w biżuterii się tym chwalili.

Gwenyth Paltrow jest znana z noszenia bransoletki z czarnymi diamentami podczas ceremonii Emmy w 2011 roku, a Angelina Jolie dała mężowi Bradowi Pittowi parę spinek do mankietów z czarnym diamentem.

Najbardziej znanym czarnym diamentem wszechczasów jest Czarny Orłow, 67,50 karata, diamentowa broszka o szlifie poduszkowym, otoczona 108 białymi diamentami i zawieszona na 124-diamentowym naszyjniku.

Czarne diamenty wspaniale wyglądają na biżuterii jako centralny element biżuterii zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet od spinek do mankietów po pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, bransoletki i naszyjniki.

Są również wspaniałą alternatywą dla mniej tradycyjnych narzeczonych, które szukają czegoś bardziej wyrazistego.

Koncepcja bezbarwnych diamentowych pierścionków zaręczynowych została spopularyzowana przez diamentową korporację De Beers w latach czterdziestych XX wieku. Jednak przed tym wiele narzeczonych wybierało spośród różnych kamieni centralnych na swój pierścionek zaręczynowy właśnie czarny diament. Zawsze było tak, że panna młoda wybiera pierścionek zaręczynowy, który najlepiej pasuje do jej osobistego stylu i gustu. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że powinna pokochać swój pierścionek, ponieważ będzie go nosić każdego dnia do końca życia i potencjalnie przekazywać go przyszłym pokoleniom jako cenną pamiątkę. Pierścionki z czarnymi diamentami stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na ich niższą cenę, ale także ze względu na ich niepowtarzalny, nieprzejrzysty kolor oraz wspaniały połysk i wyjątkowość – fragment galaktyki.

Polecane: