MENU

DIAMENTY
FANTAZYJNE

KOLOROWE

Kolorowe diamenty

Kolor diamentu zależy od obecności lub braku koloru w diamencie. Im mniej koloru, tym wyższa wartość kamienia. Diamenty bezbarwne (zwane również ,,białymi”) mają wyższą wartość niż te o zabarwieniu żółtym lub brązowym.

Kolejną kategorią są diamenty tzw. ‘’fantazyjne”, czyli te
 o wyjątkowych kolorach, takich jak niebieski, czerwony lub różowy. Wartość diamentów fantazyjnych może być wyższa, aniżeli przezroczystych.

KOLORY DIAMENTÓW

Różnice pomiędzy stopniami koloru mogą być bardzo subtelne i praktycznie niezauważalne dla niewprawnego oka. Natomiast potrafią bardzo mocno wpłynąć na cenę diamentu. Określenie koloru (a co za tym idzie – ceny) należy do zadań laboratorium gemmologicznego, specjalizującego się w certyfikacji diamentów, takiego jak np. GIA

Dlatego jedną z najistotniejszych rzeczy przy zakupie diamentu, jest to, by posiadał on certyfikat uznanej instytucji certyfikującej, który zaświadczy o tym, że dostajemy to, za co płacimy.

Tylko diamenty certyfikowane przez certyfikowane laboratoria – GIA, IGA, HRD.

Numer seryjny na rondyście.

Certyfikat z laboratorium gemmologicznego daje gwarancję legalności pochodzenia oraz właściwej oceny diamentu, a co za tym idzie właściwej wyceny oraz możliwości odsprzedaży. ATT Investments współpracuje z trzema największymi laboratoriami gemmologicznymi, tj. HRD, IGI oraz GIA

Jesteś zainteresowany inwestycjami?

Napisz do nas