MENU

DIAMENTY
BEZBARWNE

dlaczego diamenty?

Diamenty to przede wszystkim dobro o walorach inwestycyjnych, ale posiadają również szereg innych cech, które wpływają na ich atrakcyjność. Są symbolem luksusu i bogactwa, a od wieków stają się również symbolem bezpieczeństwa.
Dzięki swojej wartości inwestycyjnej wielokrotnie ratowały rodziny, całe rody i dynastie przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.
Diament bezbarwny to forma dywersyfikacji majątku oraz gwarancja stabilności finansowej, natomiast ATT gwarantuje najniższe ceny na polskim rynku.

KRYTERIA 5C

5C, czyli najważniejsze kryteria oceny diamentu Cena diamentów ustalana jest na podstawie czterech parametrów, typowych dla każdego diamentu. Są to Carat (Karat), Colour (Kolor), Clarity (Czystość) oraz Cut (Szlif). Dodatkowym, piątym, jest certyfikat jednego z największych laboratoriów gemmologicznych: HRD, IGI lub GIA. Ceny diamentów ustalane są według Rapaport Diamond Report, który jest międzynarodowym cennikiem stworzonym przy uwzględnieniu szczegółowej analizy rynku diamentów.

Masa diamentów wyrażana jest w karatach. 1 karat = 0,2 g. 1 gram = 5 karatów. Karaty diamentu (ct) nie są tą samą miarą co karaty złota (kt).

Kolor diamentu zależy od obecności lub braku koloru w diamencie. Im mniej koloru, tym wyższa wartość kamienia. Diamenty bezbarwne (zwane również ,,białymi”) mają wyższą wartość niż te o zabarwieniu żółtym lub brązowym.

Kolejną kategorią są diamenty tzw. ‘’fantazyjne”, czyli te
 o wyjątkowych kolorach, takich jak niebieski, czerwony lub różowy. Wartość diamentów fantazyjnych może być wyższa, aniżeli przezroczystych. 

Czystość jest miarą wad diamentowych. Mogą one mieć postać małych, czarnych plamek, pęknięć lub zatartych obszarów na powierzchni, lub w środku diamentu. Najlepsza klarowność to diament bez skazy, co oznacza, że pod lupą z 10-krotnym powiększeniem, niewidoczne są żadne wady.

Szlif diamentu może reprezentować, jak dobrze diament został oszlifowany, czyli jego proporcje, symetrię, połysk, ale również może opisywać kształt, w jaki został wycięty. Istnieje niezliczenie wiele kształtów wycięcia kamienia, a najpopularniejsze z nich m.in. owalny, okrągły lub gruszkowy.

 

Certyfikat z laboratorium gemmologicznego daje gwarancję legalności pochodzenia oraz właściwej oceny diamentu, a co za tym idzie właściwej wyceny oraz możliwości odsprzedaży. ATT Investments współpracuje z trzema największymi laboratoriami gemmologicznymi, tj. HRD, IGI oraz GIA

 

Co daje pewność wzrostu cen diamentu?

Przede wszystkim jest to monopol na rynku, który w tym momencie należy do koncernów DeBeers oraz Alrosa. To oni generują 80% światowego wydobycia diamentów bezbarwnych. Z drugiej strony, są to kończące się zasoby diamentów, które sprawiają, że stają się one jeszcze bardziej pożądanym kamieniem szlachetnym.

Fantazyjne diamenty

dlaczego warto w nie inwestować?

Tylko diamenty certyfikowane przez certyfikowane laboratoria – GIA, IGA, HRD.

Numer seryjny na rondyście.

Certyfikat z laboratorium gemmologicznego daje gwarancję legalności pochodzenia oraz właściwej oceny diamentu, a co za tym idzie właściwej wyceny oraz możliwości odsprzedaży. ATT Investments współpracuje z trzema największymi laboratoriami gemmologicznymi, tj. HRD, IGI oraz GIA

Jesteś zainteresowany inwestycjami?

Napisz do nas