MENU

Filozofia i dobre inwestycje

„Ilekroć podejmujesz się jakiejś roli, która przerasta Twe siły, to nie tylko źle ją odegrasz lecz nadto zaniechasz innej, którą z powodzeniem mógłbyś dobrze odegrać” – Epiktet

Ktokolwiek ocierał się o tematy filozoficzne, zdaje sobie sprawę z faktu, iż grecko-rzymski filozof Epiktet nie przywiązywał dużej wagi do dóbr materialnych. Jako przedstawiciel stoicyzmu uprawiał tzw. filozofię praktyczną, która miała na celu doprowadzić odbiorców do dobrego, szczęśliwego życia poprzez wpajanie właściwych zachowań moralnych. Z czym nam, ludziom cywilizowanym, kojarzy się takie życie? Bardzo często z zasobnym portfelem gwarantującym brak zmartwień. Kontrastowym w tej sytuacji staje się powiedzenie, często powtarzane w naszej kulturze, a mówiące o tym, że „pieniądze szczęścia nie dają”. Jednak w odpowiedzi wielokroć usłyszymy „…ale ciężko bez nich żyć…” i w dużej mierze jest to prawdą. Czy zatem powyższy cytat możemy powiązać z właściwym podejściem społeczeństwa do pomnażania własnych zasobów po to, aby właśnie szczęśliwie żyć? W naszej opinii, jak najbardziej tak.

Jest faktem, że osoby niewłaściwie przygotowane do wykonania konkretnego zadania, zwykle nie doprowadzają go do finału. Przyczyny mogą być różne – brak wiedzy w temacie, słomiany zapał, nieodpowiednie umiejętności czy brak kapitału w odpowiedniej wysokości. Mało tego, zajmując się zadaniami, którymi zajmować się nie powinniśmy, tracimy czas i energię, które moglibyśmy spożytkować zajmując się tematami nam przeznaczonymi, na których się znamy i posiadamy odpowiednie kwalifikacje, by doprowadzić je do szczęśliwego finału. W każdym przypadku przydają się wiedza i doświadczenie. Idąc za Epiktetem, zajmujmy się zadaniami, na których się znamy i jesteśmy w stanie z powodzeniem je finalizować.

Identycznie rzecz ma się z pomnażaniem własnego kapitału. Wielu z nas posiada niewielką wiedzę z zakresu inwestowania i często ogarnia nas przerażenie przed zaangażowaniem w taki temat. Inni z kolei chwytają się inwestycji mimo braku przygotowania. Jedni i drudzy niczego nie zyskują. Pierwsi nawet nie wchodzą do akcji więc nie zyskują tego, co zyskać by mogli. Drudzy tracą to, co przy rozsądnych działaniach, podpartych odpowiednią wiedzą, zyskać by mogli i finalnie zaliczają same straty, popadając w kłopoty.

Tutaj właśnie jest miejsce dla uczciwych, rozsądnie i nienachalnie działających firm z bogatym doświadczeniem w doradztwie inwestycyjnym. ATT od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą brylantów i złota inwestycyjnego, jesteśmy zbudowani z doświadczeń i tym dzielimy się z naszymi Klientami. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, oferując mu certyfikowane produkty z najwyższej półki w cenach, których nie jest w stanie zaoferować nikt na naszym rynku. Z uwagi na przejrzystość rynku brylantów i złota, każdy z łatwością może zweryfikować nasze zapewnienia. Swoje usługi polecamy wszystkim tym, którzy obawiają się inwestycji lub nie wiedzą jak do nich podejść.

Wiedzieć należy także, że złoto i brylanty inwestycyjne stanowią obecnie jedną z najpewniejszych inwestycji na świecie. Charakteryzują się stałym i stabilnym wzrostem wartości, rok do roku przynosząc zyski swoim posiadaczom. Zachęcamy wszystkich, zainteresowanych pomnażaniem własnych środków, do rozpoczęcia przygody inwestycyjnej razem z nami. Będziecie Państwo zadowoleni! Znamy się na swojej pracy, to nasza „rola do odegrania w życiu”.

Polecane: