MENU

Dzień Kobiet – ważny czy nieważny?

Większości Polaków, Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony 8 marca każdego roku, kojarzy się z poprzednim ustrojem państwowym, goździkami i tanimi prezentami. Przeszłość zaszczepiła w nas swego rodzaju niechęć do tego święta. Owszem, samo ustanowienie święta związane jest z ruchem socjalistycznym, ale cel jego powołania był bardzo słuszny – chodziło o zwrócenie uwagi na nierówne traktowanie kobiet na świecie. Tymczasem w XXI wieku spojrzenie na wiele kwestii społecznych i politycznych, uległo znaczącej zmianie. Nie wszystko co kapitalistyczne jest idealne i nie wszystko co związane z socjalizmem jest do końca złe. Sytuacją idealną byłoby wyizolowanie dla społeczeństw wszystkiego co najlepsze z obu systemów ustrojowych i implementacja tych założeń w życiu codziennym.

8 marca powinien być dniem szczególnym, w którym celebrowana jest rola i wkład kobiet we wszystkie dziedziny życia. Powinien być swego rodzaju przypomnieniem czasu, kiedy kobiety musiały walczyć o równouprawnienie, wolność i godność. Bazując na historii wiemy, że kobiety nie zawsze posiadały prawa wyborcze, nie zawsze mogły się swobodnie wypowiadać – nie tylko publicznie, nie mogły podejmować prac, które dla siebie wybrały itd. Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze 100 lat temu lekarzem mógł zostać wyłącznie mężczyzna, a u kobiet wykonujących ten zawód, nikt nie chciał się leczyć. To smutne i żenujące – możemy powiedzieć 100 lat później. Dlatego Dzień Kobiet, pomimo skojarzeń z naszą socjalistyczną przeszłością, powinien być celebrowany z uniesieniem i odpowiednią powagą, by mógł stać się podziękowaniem, uhonorowaniem i docenieniem kobiet za ich wkład w życie społeczne i determinację w walce o swoje prawa.

Jednym z haseł przewodnich ATT Investment są słowa „Kobiety kochają diamenty”. Idzie to w parze z rzeczywistością, bo czy którejkolwiek kobiecie diamenty nie dodają uroku? Czy jest taka kobieta na świecie, która nie chciałaby posiadać klejnotów takich jak diamenty? Dlatego proponujemy wspierać to właśnie święto diamentowymi podarkami inwestycyjnymi tak, aby każda obdarowana nie otrzymywała już tanich socjalistycznych prezentów jak to miało miejsce w poprzedniej epoce, a prezent piękny i wartościowy by czuła się silniejsza, jedyna w swoim rodzaju i jeszcze piękniejsza. Każdy kamień przekazany naszym kobietom, może stać się zalążkiem stabilnych inwestycji, wzmacniając bezpieczeństwo finansowe obdarowanych. Diamenty inwestycyjne niosą za sobą konkretną, policzalną wartość, podnoszą status materialny właściciela i cieszą oko, a ponadto, oddają całą swoją pozytywną energię nowemu właścicielowi.

Dzień Kobiet powinien przypominać o tym, że kobiety zawsze miały i wciąż mają wiele do zaoferowania światu. Świętujmy ten dzień wspólnie z ATT Investments przyozdabiając go diamentami – najpiękniejszymi z darów jakie ofiarowała nam ziemia.

Polecane: