MENU

Diamenty – inwestycja idealna w obecnej sytuacji gospodarczo-politycznej

Obecna sytuacja gospodarcza i polityczna nie napawa optymizmem. Z jednej strony wciąż borykamy się ze stabilnością finansową po utrudnieniach wywołanych pandemią z drugiej konflikt militarny tuż za naszą wschodnią granicą, generuje zmartwienia u większości społeczeństwa.

W dobie pieniądza drukowanego, niepewność związana ze stabilnością walut umownych, jak ta z którą mamy do czynienia obecnie, zmusza ludzi do poszukiwania innych form zabezpieczenia własnego majątku. Pieniądz fiducjarny, dzisiaj już niemający oparcia w kruszcach, posiada jedynie wartość umowną, która poprzez nieustanny dodruk walut, ulega ciągłemu obniżaniu. Dlatego też zainteresowanie dobrami materialnymi na przestrzeni lat nie słabnie. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu, prym w kwestii stabilnego zabezpieczenia majątku wiodło złoto, tak obecnie wielu inwestorów dostrzega ogromny potencjał w diamentach inwestycyjnych. Diament jako dobro anonimowe, słusznie wydaje się bardziej bezpiecznym od rejestrowanego złota, a ponadto jest w stanie wygenerować kilkunastoprocentowe zwroty w skali roku. Niestabilność gospodarczo-polityczna zawsze uruchamia inflację, która niszczy pieniądz papierowy, natomiast nie czyni szkody dobrom materialnym jak diamenty czy złoto. Warto o tym pamiętać.

Inwestując w diamenty minimalizujemy wszelkie ryzyka i straty, zaczynając choćby od tych generowanych przez inflację, dywersyfikujemy posiadany majątek, a ponadto, zabezpieczamy finansowo swoją przyszłość. Korzystajmy z doświadczeń naszych dziadów, którzy żyjąc w czasach bardziej niepewnych niż nasze, zawsze zabezpieczali swój majątek dobrami materialnymi. Niewielkie rozmiary diamentów ułatwiają ich przechowywanie, nie utrudniają transportu, a anonimowość związana z ich pozyskiwaniem, zawęża grono osób mających szerszą wiedzę o naszym majątku osobistym. Wybór jest duży, barw diamentów wiele, a ceny dostosowane do zasobności każdego portfela. Możemy inwestować w diamenty kolorowe lub konserwatywnie brać pod uwagę tylko te idealnie czyste. Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy zawsze będą potrafili wskazać odpowiednią ścieżkę inwestycyjną.

Polecane: