MENU

Diament – prosty sposób zabezpieczenia kapitału przed inflacją

Wielu osobom diament kojarzył się do niedawna tylko z białym brylantem, tak też większość uważa, że złoto to tylko sztabki. A nie jest tak!

Są tez monety. Oczywiście, co do monet też są wymagania dotyczące jakości złota – próby i  mennicy produkującej. Nie każda moneta jest inwestycją.

Ale np. za prawie 19 milionów  dolarów sprzedana została w zeszłym tygodniu złota moneta kolekcjonerska na aukcji zorganizowanej przez dom aukcyjny Sotheby’s w Nowym Jorku. To rekordowa cena osiągnięta przez jedną monetę ostatniej serii złotych monet, zwanej „Double Eagle” (Podwójny Orzeł), wybitej przez mennicę Stanów Zjednoczonych w 1933 r. Moneta przedstawia z jednej strony wizerunek kobiety uosabiającej wolność, a z drugiej orła w locie, według projektu amerykańskiego rzeźbiarza Augustusa Saint-Gaudensa.

Całość ma być symbolem niezależności i wolności. Symbolika  ta w obecnych czasach zyskuje nowe znaczenie.

Moneta nigdy nie została wprowadzona do obiegu, bowiem ówczesny prezydent Franklin Roosevelt zarządził koniec wymienialności amerykańskiej waluty na złoto. Stany Zjednoczone nigdy więcej nie wybiły złotych monet, z wyjątkiem limitowanych serii kolekcjonerskich.

Na rynku jest więc sporo monet o ciekawej historii i wartości. Nasz firma podobnie jak z diamentami stara się spełniać oczekiwania klienta. Nawet, jeśli danej wymarzonej monety nie mamy w magazynie, robimy wszystko aby ją sprowadzić. I Jak dotąd się udaje:) Podwójnego orła też już udało nam się jakiś czas  temu zdobyć dla klienta…w Polsce 🙂

Polecane: