Ewelina Tobiasz

Diamenty

Diament to najstarszy i najtwardszy ze wszystkich minerałów na Ziemi. Istotną cechą jest niedostępność z uwagi na fakt, że jego złoża nie tworzą się już od milionów lat, a obecne złoża wystarczą jedynie na 20 lat eksploatacji.

Nie jest to jedynie ciekawostka geologiczna, ale przede wszystkim fakt ekonomiczny. Z uwagi na ograniczoność tego minerału, cena diamentów będzie sukcesywnie wzrastać. Przewidywania te potwierdza trend, który obrazuje, że cena najlepszych jakościowo kamieni w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła ponad dziesięciokrotnie.

Cena diamentu na świecie jest ustalana w trzech niezależnych od firm wydobywczych laboratoriach i są to HRD, IGI oraz GIA. Przy wycenie brane pod uwage są cztery parametry: tzw. 4C (karat), colour (kolor), clarity (czystość) oraz cut (szlif). W laboratorium diament jest oceniany, a następnie pakowany w safe pack – szczelne opakowanie, które przy rozszczelnieniu odbarwia się.

Kamienie znajdujące się w naszej ofercie potwierdzają certyfikaty uprawnionych do tego niezależnych laboratoriów gemmologicznych (GIA; IGI; HRD).

Certyfikat zawiera: 4C, mapę zanieczyszczeń, dodatkowe informacje oraz numer. Ten sam numer jest następnie wypalany laserem na kamieniu po to, aby klient miał pewność podczas transakcji.

Diamenty wycenianie są na podstawie jednego cennika na całym świecie i jest nim Rappaport. Oznacza to zatem, że gdziekolwiek się znajdziemy mamy pewność, iż w podobnej cenie sfinalizujemy inwestycję.

Olbrzymim atutem diamentu jest jego niezniszczalność (diament przetrwa każdą próbę ogniową czy powodziową) oraz skoncentrowanie bogactwa ( 0,65 CH to może być nawet kilkadziesiąt tysięcy USD).

Nasza firma współpracuje ze wszystkimi pięcioma giełdami diamentów.
Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować każdą ilość w bardzo dogodnej dla klienta cenie.