Diamenty

Diamenty to przede wszystkim dobro o walorach inwestycyjnych, ale posiadają również szereg innych cech, które wpływają na ich atrakcyjność. Są symbolem luksusu i bogactwa, a od wieków stają się również symbolem bezpieczeństwa.
Dzięki swojej wartości inwestycyjnej wielokrotnie ratowały rodziny, całe rody i dynastie przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.
Diament inwestycyjny to forma dywersyfikacji majątku oraz gwarancja stabilności finansowej, natomiast ATT gwarantuje najniższe ceny na polskim rynku.

Czym się różni brylant od diamentu?

Brylant to nazwa diamentu o szlifie brylantowym. Tę niezwykłą formę szlifu zawdzięczamy polskiemu Żydowi – Marcelowi Tolkowskiemu. Tolkowski był naukowcem, matematykiem, ale przede wszystkim doskonałym szlifierzem diamentów. Szlif brylantowy to efekt jego starannych obliczeń oraz badań, dzięki którym kamienie tak wspaniale błyszczą. 

Sama nazwa diament pochodzi od starogreckiego ἀδάμας adamas, co oznacza ‘niepokonany, niezniszczalny’ i nawiązuje do jednej z kluczowych cech diamentu, jakim jest wyjątkowa twardość.  Jego podstawowym budulcem jest węgiel, który pod wpływem skrajnych temperatur oraz ciśnienia uległ krystalizacji, przeobrażając się w kamień szlachetny. Diament powstał około 3 mld lat temu i od tamtej pory jest on najtwardszym ze wszystkim minerałów na ziemi.

Do dzisiaj diamenty są synonimem bezpieczeństwa, stabilności i wartości, który od wieków chronił rodziny przed utratą majątków w chwilach kryzysowych. Współcześnie nie powstają nowe złoża diamentów, jeśli słyszymy o nowych wydobyciach, to dotyczą one ponownych otwarć dawnych kopalni. Wyjątkowa wartość diamentów inwestycyjnych wynika m.in. z tego, że zaledwie 2% wydobywanych diamentów, to te z rodzaju inwestycyjnych.

O historii diamentów

Nazwa diament pochodzi od starogreckiego ἀδάμας adamas, co oznacza ‘niepokonany, niezniszczalny’ i nawiązuje do jednej z kluczowych cech diamentu, jakim jest wyjątkowa twardość.  Jego podstawowym budulcem jest węgiel, który pod wpływem skrajnych temperatur wynoszących 1300 stopni Celsjusza oraz ciśnienia 70 y. na cm2 uległ krystalizacji, przeobrażając się w kamień szlachetny. Diament powstał około 3 mld lat temu i od tamtej pory jest on najtwardszym ze wszystkim minerałów na ziemi.

Do dzisiaj diamenty są synonimem bezpieczeństwa, stabilności i wartości, który od wieków chronił rodziny przed utratą majątków w chwilach kryzysowych. Współcześnie, nowe złoża diamentów wydobywają coraz mniej kamieni. Zaledwie 2% wydobywanych diamentów, to te z rodzaju inwestycyjnych. W związku z tym faktem wartość i jakość diamentu diametralnie wzrosła w ostatnich latach.

5C, czyli najważniejsze kryteria oceny diamentu

Cena diamentów ustalana jest na podstawie czterech parametrów, typowych dla każdego diamentu. Są to Carat (Karat), Colour (Kolor), Clarity (Czystość) oraz Cut (Szlif). Dodatkowym, piątym, jest certyfikat jednego z największych laboratoriów gemmologicznych: HRD, IGI lub GIA. Ceny diamentów ustalane są według Rapaport Diamond Report, który jest międzynarodowym cennikiem stworzonym przy uwzględnieniu szczegółowej analizy rynku diamentów.

CARAT (KARAT)

Masa diamentów wyrażana jest w karatach. 1 karat = 0,2 g. 1 gram = 5 karatów. Karaty diamentu (ct) nie są tą samą miarą co karaty złota (kt).

COLOUR (KOLOR)

Kolor diamentu zależy od obecności lub braku koloru w diamencie. Im mniej koloru, tym wyższa wartość kamienia. Diamenty bezbarwne (zwane również ,,białymi”) mają wyższą wartość niż te o zabarwieniu żółtym lub brązowym.

Kolejną kategorią są diamenty tzw. ‘’fantazyjne”, czyli te
 o wyjątkowych kolorach, takich jak niebieski, czerwony lub różowy. Wartość diamentów fantazyjnych może być wyższa, aniżeli przezroczystych. 

CLARITY (CZYSTOŚĆ)

Czystość jest miarą wad diamentowych. Mogą one mieć postać małych, czarnych plamek, pęknięć lub zatartych obszarów na powierzchni, lub w środku diamentu. Najlepsza klarowność to diament bez skazy, co oznacza, że pod lupą z 10-krotnym powiększeniem, niewidoczne są żadne wady.

CUT (SZLIF)

Szlif diamentu może reprezentować, jak dobrze diament został oszlifowany, czyli jego proporcje, symetrię, połysk, ale również może opisywać kształt, w jaki został wycięty. Istnieje niezliczenie wiele kształtów wycięcia kamienia, a najpopularniejsze z nich m.in. owalny, okrągły lub gruszkowy.

CERTYFIKAT

Certyfikat z laboratorium gemmologicznego daje gwarancję legalności pochodzenia oraz właściwej oceny diamentu, a co za tym idzie właściwej wyceny oraz możliwości odsprzedaży. ATT Investments współpracuje z trzema największymi laboratoriami gemmologicznymi, tj. HRD, IGI oraz GIA

Dlaczego diament?

Najstabilniejsza inwestycja ostatniej dekady

Pełna anonimowość i dyskrecja

Łatwość odsprzedaży na całym świecie

Zabezpieczenie majątku

Niezniszczalność

Symbol bogactwa i luksusu

Łatwość wyceny w oparciu o międzynarodowy cennik

Łatwość transportu międzynarodowego

Inwestycja nie wymagająca stałej obsługi

Co daje pewność wzrostu cen diamentu?

Przede wszystkim jest to monopol na rynku, który w tym momencie należy do koncernów DeBeers oraz Alrosa. To oni generują 80% światowego wydobycia diamentów inwestycyjnych. Z drugiej strony, są to kończące się zasoby diamentów, które sprawiają, że stają się one jeszcze bardziej pożądanym kamieniem szlachetnym.

Dlaczego warto zainwestować z ATT?

Jesteśmy firmą, która od wielu lat dba o bezpieczeństwo finansowe naszych klientów. Mamy doświadczenie, a także wiedzę oraz kompetencje niezbędne, do przeprowadzenia legalnych i dyskretnych inwestycji.

Najlepsze ceny w Polsce oraz tej części Europy. Gwarantujemy ceny poniżej cennika Rapaport. Mamy bezpośredni dostęp do giełd diamentów.

Oferta
w ciągu 24 godzin, realizacja zamówienia zaraz po uregulowaniu płatności.

Wiemy, jak wrzucić inwestycję w koszty, a tym samym zmniejszyć VAT, ale możemy też sprawić, że będzie ona anonimowa.

Gwarantujemy pomoc w odsprzedaży diamentów.

Profesjonalna budowa portfolio oferty oraz gwarancja pomocy w sprzedaży.

Tylko diamenty certyfikowane przez certyfikowane laboratoria - GIA, IGA, HRD.
Numer seryjny na rondyście.

Jak wygląda procedura inwestycji?

Spotkanie

Rozmowa konsultacyjna, na której omówimy cele inwestycji, oczekiwania oraz kapitał

Oferta

Przedstawimy propozycje inwestycji dopasowane do Twoich potrzeb, łącznie z dokładnym opisem oraz cenami wg cennika Rapaport.

Zamówienie

Po wyborze swojej inwestycji tego samego dnia rezerwujemy kamień dla Ciebie.

Płatność

Płatność przelewem, gotówką lub kryptowalutami.

Odbiór

Odbiór w terminie i miejscu dogodnym dla klienta.

Tylko diamenty certyfikowane przez certyfikowane laboratoria - GIA, IGA, HRD.

Numer seryjny na rondyście.