Inflacja jest coraz większa wiec nawet do tej pory zupełnie nie przekonane osoby coraz częściej uciekają ze swoim majątkiem w inwestycje, których głównym zadaniem jest „przechytrzyć” inflacje i zabezpieczyć zgromadzone środki.

Taka inwestycja to właśnie diament i złoto inwestycyjne . Coraz bardziej wiec od nowa interesujemy się tymi inwestycjami i poznajemy je

I tak jak wielu osobom diament kojarzył się do niedawna tylko z białym brylantem, tak też większość uważa , że złoto to tylko sztabki. A nie jest tak!

Są tez monety. Oczywiście, co do monet też są wymagania dotyczące jakości złota – próby i  mennicy produkującej. Nie każda moneta jest inwestycją.

Ale np. za prawie  19 milionow dolarów sprzedana została w zeszłym tygodniu złota moneta kolekcjonerska na aukcji zorganizowanej przez dom aukcyjny Sotheby’s w Nowym Jorku. To rekordowa cena osiągnięta przez jedną monet ostatniej serii złotych monet, zwanej „Double Eagle” (Podwójny Orzeł), wybitej przez mennicę Stanów Zjednoczonych w 1933 r. Moneta przedstawia z jednej strony wizerunek kobiety uosabiającej wolność, a z drugiej orła w locie, według projektu amerykańskiego rzeźbiarza Augustusa Saint-Gaudensa.

Całość ma być symbolem niezależności i wolności. Symbolika  ta w obecnych czasach zyskuje nowe znaczenie

Moneta nigdy nie została wprowadzona do obiegu, bowiem ówczesny prezydent Franklin Roosevelt zarządził koniec wymienialności amerykańskiej waluty na złoto. Stany Zjednoczone nigdy więcej nie wybiły złotych monet, z wyjątkiem limitowanych serii kolekcjonerskich.

Dół formularza

Na rynku jest więc sporo monet o ciekawej historii i wartości. Nasz firma podobnie jak z diamentami stara się spełniać oczekiwania klienta. Nawet, jeśli danej wymarzonej monety nie mamy w magazynie, robimy wszystko aby ją sprowadzić. I Jak dotąd się udaje:) Podwójnego orła też już udało nam się jakiś czas zdobyc dla klienta…w Polsce 🙂