Inflacja w Polsce jest obecnie najwyższa od 10 lat!!!!

Raport GUS z maja wskazuje, że inflacja jest na poziomie najwyższym od listopada 2011 roku.

Najbardziej drożeje to czego kupujemy najwięcej-żywność i paliwa .Jest to kolejny miesiąc z rzędu, gdy wskaźnik inflacji wzrasta,. Polska i Węgry to kraje, które są obecnie w europejskiej czołówce, jeżeli chodzi o inflację. Ale problem ze spadkiem wartości pieniądza ma cały świat.

Ostatnie dane Departamentu Pracy USA mówią o wzroście cen na poziom najwyższym od czasu globalnego kryzysu finansowego z lat 2007-2009.A i tak wg części analityków amerykańskich oficjalnie podana stopa inflacji jest zaniżona.

Sytuacja gospodarcza po pandemii będzie pewnie pomału wracać do normy ale skutki działań banków centralnych, w dalszym ciągu będą wywierać wpływ na rynki. Czarne prognozy mówią o kolejnej…denominacji

Inwestorzy stoją przed pytaniem:

co zrobić z posiadanymi środkami, które gromadzili cale życie.

Trzymanie w walucie lub na koncie bankowym oznacza coraz większe straty z każdym dniem. Gospodarki podnoszą się ale ciężko określić, co będzie dalej i jaki będzie zwrot i czy w ogóle ze środków ulokowanych w akcje firm, obligacje czy nawet pomysł na biznes. Coraz częściej słyszy się bowiem o nowej generacji wirusa i … zamknięciu

Oczywiście portfel trzeba dywersyfikować lecz według większości analityków inwestorzy powinni skupić się teraz przede wszystkim na inwestycjach dających możliwość zachowania możliwości nabywczej zgromadzonych środków. Bez wątpienia takimi inwestycjami są zloto i diament.

Inwestycje ponadczasowe , rozpoznawalne wszędzie na świecie, wszędzie wyceniane tak samo a w dodatku od momentu pojawienia się wirusa ich wartość bardzo wzrosła i wciąż wzrasta. Jest więc coraz większy popyt a podaż ta sama lub w przypadku diamentu mniejsza gdyż ani złota ani diamentu nie da się doprodukować…

Według analityków jest to  właśnie początek końca obecnie funkcjonującego systemu finansowego. Ponownie doceniamy walory naturalnych inwestycji i jest tylko pytanie: nie czy a „ ile złota/diamentów potrzebujemy w portfelu, żeby przetrwać zawieruchę, żeby zachować kapitał”

Pamiętajmy oczywiście, że kupując złoto czy diament   powinniśmy kupować tylko złoto w formie fizycznej. Nie mają na sobie ryzyka emitenta, spoczywają w naszym sejfie, czyli są zupełnie niezależne od systemu finansowego. Są wręcz ubezpieczeniem na wypadek różnych zdarzeń, a nawet upadku całego systemu.