Prawie 40 mln dolarów – taką cenę może osiągnąć podczas licytacji wyjątkowy fioletoworóżowy diament. Licytacja kamienia odbędzie się już jutro w Hongkongu.

Diamenty to nie tylko  jeden z najpiękniejszych, i przy tym najdroższych dzieł natury. Mają także wyjątkową energię i bardzo często niesamowitą historie. Nie bez przyczyny nazywane są łzami bogów które spadły na ziemie.

 Ich cena zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim liczy się ich określana w karatach waga, kolor i przejrzystość. Różowe to diamenty z każdym dniem bardziej cenne, gdyż w listopadzie zamknięto kopalnie Argyle, z ktorej pochodziły. Z każdym dniem kończą się zapasy firm zajmujących się diamentami a to podbija cenę. Dodatkowo wśród odcieni najcenniejszy to właśnie kolor różowo – purpurowy.
Kamień Sakura,  ma rozmiar 15,81 karata oraz nieskazitelną czystość, co  jest wyjątkowe wśród diamentów kolorowych  tej wielkości. I właśnie jego przejrzystość sprawia, że cena jest tak wysoka.

Nazwę Sakura po japońsku oznacza kwiat wiśni ze względu właśnie na wyjątkowy kolor.

Jego barwa wśród różowych diamentów jest wyjątkowo intensywna – tylko 4 procent spośród nich ma podobne nasycenie barwy.

kamień jest unikatowy nie tylko ze względu na tak nasyconą barwę. Niezwykły jest również jego rozmiar, bo tylko 10 procent różowych diamentów waży więcej niż jedną piątą karata, a kamień w tym kolorze powyżej 15 karatów to niezwykła rzadkość.
Tak więc  Sakura to jeden z największych i najrzadszych różowych diamentów w historii.

Ze względu na swoją wyjątkowość różowe diamenty to także znakomita inwestycja, więc najbogatsi ludzie świata nie wahają się wydać na nie nawet najbardziej bajońskich sum. Tak będzie pewnie także w tym przypadku Sakura  po licytacji najpewniej trafi na listę 10 najdroższych diamentów świata!