DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA… Złoto, diament zawsze podarowane świadczy o wielkich uczuciach

.

Obroża wysadzana diamentami, prywatny odrzutowiec, osobisty fryzjer. Zwierzęta należące do gwiazd show-biznesu wiodą luksusowe życie. 

Karl Lagerfeld – Projektant, choć ma tylko jednego kota, wydaje na niego kwoty, które ze spokojem wystarczyłyby na wykarmienie sporego stadka mruczków. Jego kot, a właściwie kotka imieniem Choupette, ma dwie pokojówki,  fryzjera i osobistego weterynarza. Posiłki, podawane na talerzu, zjada przy stole. Do dyspozycji ma też szofera, który zawozi ją m.in. na sesje zdjęciowe do magazynów „Vogue ” i „Harper’s Bazaar”.

Imieniem Choupette sygnowana jest linia mody (złote dodatki) i kosmetyków, a o jej życiu opowiada 128-stronicowa publikacja, oparta na zapiskach prowadzonych przez pokojówkę zajmującą się kotką. Sam Karl określa zwierzę słowami ,,pierwsza kobieta w moim życiu”. 

Wśród sławnych miłośników kotów, obok Karla Lagerfelda, znajduje się Taylor Swift. Amerykańska wokalistka country regularnie raczy swoich fanów dziesiątkami fotografii czworonogów, publikowanymi na Instagramie.