Diament to kamień piękny, ponadczasowy, niezniszczalny, wyjątkowy, a takie powinno być uczucie…

Walentynki to moment, kiedy wiele par się zaręcza, gdyż jest to bardzo symboliczna data.

Historię pierścionka zaręczynowego, zwyczaj i kwotę, która powinna być w niego włożona, omówiliśmy już w poprzednich publikacjach. Te zasady istnieją od zawsze.

Teraz wiec może w zwyczaju/modzie, która pojawiła się w ostatnim stuleciu. Wiąże się to z rozwojem techniki, ale i zasobnością portfela i większą świadomością przyszłych panów młodych.

Pierścionek zaręczynowy ma wyrażać nie tylko chęć zawarcia związku, czy deklaracje zasobności portfela, ale przede wszystkim uczucia, energię, wspomnienia łączące ludzi. Dlatego coraz więcej Panów samodzielnie projektuje dla wybranki tak wyjątkową biżuterię

Elizabeth Taylor otrzymała od swojego trzeciego męża, producenta filmowego Mike’a Todda, ozdobiony 30-karatowym kamieniem pierścionek Cartier. Nazywała go  „małym lodowiskiem”. Stworzony specjalnie dla niej, by wyrazić wielkość uczucia był dopełnieniem kompletu z diamentową tiarą.

Kanye West specjalnie na zaręczyny z Kim Kardashian-West  wynajął stadion i poprosił Kim o rękę przy akompaniamencie 50-osobowej orkiestry. Gwiazda otrzymała 15-karatowy pierścionek . Kanye był zaangażowany w cały proces powstawania pierścionka, pilnując, aby był idealny dla ukochanej.

Angelina Jolie otrzymała wysadzany diamentami pierścień, który stworzył Robert Procop. Jest on autorem, razem z Jolie, limitowanej linii biżuterii. Projektant pracował z Pittem cały rok, aby przygotować pierścionek idealny.

Mia Farrow od Franka Sinatry otrzymała ozdobiony dziewięciokaratowym diamentem w kształcie perły pierścionek, którego pomysłodawcą był właśnie Sinatra.

Jennifer Lopez zaręczyła się ze znanym bejsbolistą Aleksem Rodriguezem. Na swoim Instagramie gwiazda zaprezentowała pierścionek z 16-karatowym diamentem, którego wartość szacuje się na blisko dwa miliony dolarów. Jak przyznał Rodriguez, stworzenie idealnego pierścionka zajęło mu ponad siedem miesięcy.

Raper Offset oświadczył się Cardi B na scenie podczas ich wspólnego koncertu, umieszczając na palcu raperki ośmiokaratowy diament w kształcie łzy, otoczony różowymi kryształkami. Dwa lata po ślubie raper przebił swój własny podarunek, gdy sprezentował artystce pierścionek z czarnym diamentem w kształcie serca, wykonanym specjalnie dla niej.

Diament to kamień piękny, ponadczasowy, niezniszczalny, wyjątkowy, a takie powinno być uczucie.